Održana tradicionalna manifestacija »Tiha noć u Đurđinu«
U Đurđinu je u utorak 23.prosinca održana sada već tradicionalna manifestacija pod nazivom »Tiha noć u Đurđinu« u organizaciji HKPD-a Đurđin i Župe sv. Josipa Radnika. Zajedničkim snagama svake godine pripravljaju prigodni program uoči Božića, piše Hrvatska riječ.
»Naša djeca marljivo su vježbala cijeli advent kako bi mještanima pokazali program koji su pripravili za Božić. Božićni ugođaj dočarat će nam svojim igrokazima, recitacijama, a pogotovo pjesmama koje su nam svima drage. Ove godine u programu sudjeluje oko tridesetero djece, a tu su i tamburaši pod vodstvom Ivane Šarčević, koji su također mještani sela. Dragana Musin pripremala je djecu prvi put ove godine i moram reći da je odradila odličan posao«, rekao je župnik Daniel Katačić.
Program je održan u župnoj dvorani đurđinske crkve, a na početku se nazočnima prigodnim riječima obratio župnik Katačić. Manifestacija je započela numerom »Veselje ti navješćujem«, koju su izveli đurđinski tamburaši. Program se zatim nastavio igrokazima i recitacijama, dok su na kraju nastupila sva djeca u zboru uz pratnju tamburaša. Po završetku programa uslijedilo je druženje u ugodnom predblagdanskom ozračju.
Foto i izvor: facebook stranica "NIU Hrvatska riječ"
31 prosinca 2025