Orguljski koncert u subotičkoj katedrali
U subotu 14.veljače u subotičkoj katedrali sv. Terezije Avilske održan je solistički koncert na orguljama Alena Kopunovića Legetina.
Nakon uvodnog govora župnika preč. Dragana Muharema maestro je otvorio koncert preludijem i fugom Albe Vidakovića, a zatim su uslijedila djela Johana Sebastijana Baha, Juliusa Reubkea i na kraju kolo Stanislava Prepreka. Alen Kopunović Legetin hrvatski je orguljaš, zborovođa i skladatelj. Glazbeno školovanje završio je u Subotici, a diplomirao na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu. Djeluje kao orguljaš i zborovođa, a nastupa i kao solist i uz orkestre te redovito gostuje na domaćim i međunarodnim festivalima. Koncertirao je u brojnim europskim bazilikama i katedralama, uključujući i baziliku sv. Petra u Rimu.
Foto: Vedran Jegić
Izvor: facebook stranica Subotička katedrala
16 veljače 2026